neoLEX: porównywanie wersji

Korzystanie z aktualnych przepisów jest niezbędne nie tylko w pracy każdego prawnika, ale także przedsiębiorcy i zwykłego człowieka. Jeśli bowiem będziesz musiał zapłacić za pozew w sądzie, uregulować należności podatkowe czy innego rodzaju opłaty – to stare przepisy niestety w tym Ci nie pomogą, a wręcz zaszkodzą. Każda sprawa wymagająca zastosowania przepisów prawa powoduje, że musisz sięgnąć do tych najbardziej aktualnych, w przeciwnym razie możesz sobie poważnie zaszkodzić.

Różne obowiązki

Prawo w Polsce zmienia się nieustannie, można nawet stwierdzić, że codziennie wychodzą nowe przepisy, a do starych dodaje się nowe regulacje lub usuwa te już nieaktualne.

O ile dla przeciętnego obywatela nie ma to większego znaczenia, o tyle dla przedsiębiorcy jest to bardzo ważne. Ostatecznie musi on być na bieżąco ze wszelkimi zmianami, w przeciwnym wypadku naraża się nie tylko na kary finansowe, ale i odpowiedzialność karną. Taki argument z pewnością przemawia za posiadaniem dobrego programu informacji prawnej – samodzielne wyszukiwanie obowiązujących aktów prawnych jest sporym ryzykiem, kto bowiem zagwarantuje Ci, że nie trafisz przypadkiem na ustawę obowiązująca tylko do wczoraj? My oczywiście polecamy neoLEX – i nie tylko dlatego, że posiada ogromną bazę aktualnych polskich aktów prawnych.

Stare wersje też są ważne

Prowadzenie przedsiębiorstwa wymaga dużej elastyczności i odpowiedniej organizacji pracy. W praktyce obowiązki prawno – finansowe wiążące się z własną działalnością gospodarczą odnoszą się nie tylko do aktualnie brzmiących przepisów.

Dosyć często zdarza się, że przedsiębiorcy muszą sięgnąć do starych ustaw i kodeksów, chociażby po to aby porównać nieobowiązujące już stawki podatkowe z tymi aktualnymi. Widzisz więc, że o starych przepisach nie zawsze będzie można zapomnieć.

Co jednak, jeśli potrzebujesz ich już teraz, a w sieci jak na złość ktoś zamieścił wyłącznie obowiązującą regulację? Dobry program informacji prawnej będzie w tym przypadku nieocenionym narzędziem pracy. Dlaczego? Dlatego, że umożliwi Ci szybkie dotarcie do starej wersji przepisów. Taka opcję ma oczywiście nasz neoLEX.

porównywanie wersji aktów prawnych w neoLEX

Chcemy, aby nasz produkt był dla Ciebie jak najbardziej funkcjonalny. Stąd też wprowadziliśmy do niego narzędzie umożliwiające porównywanie wersji aktów prawnych „przed” i „po” nowelizacjach. Po wybraniu wersji aktów, które chcemy porównać w nowej karcie pokazują się treści aktu z przed i po nowelizacji wraz ze statystyką i podświetleniem tekstu w miejscach, które się zmieniły. Podświetlenie na zielono pokazuje nam jakie akapity zostały do dane do aktu, czerwone, to te które zostały usunięte, a żółte to akapity ze zmienioną treścią. Sam przyznasz, że jest to bardzo proste i czytelne narzędzie.

porównywanie wersji aktu prawnego w neoLEX

neoLEX za darmo

Oczywiście jeśli nie jesteś przedsiębiorcą, także możesz skorzystać z porównywarki aktów prawnych w programie neoLEX – ta opcja będzie wręcz doskonałą pomocą dla studentów prawa, kandydatów na aplikantów i samych aplikantów. Jedyne co musisz zrobić to kupić wspomniany program – ale nie wierz nam na słowo i sam przetestuj działanie neoLEX całkowicie za darmo. Jesteśmy pewni, że spełni on wszystkie Twoje oczekiwania.